Vad händer i Göteborg?
Här listar vi evenemang som händer i Göteborg framöver


« Swipa event åt vänster för mer info



The Hu
Pustervik
2020-01-20 19:00:00
Pustervik
Järntorgsgatan 12-14
2020-01-20 19:00:00

325kr
Göteborgs Födelse
Göteborgs Stadsmuseum
2020-01-21 10:00:00
Göteborgs Stadsmuseum
Norra Hamngatan 12
2020-01-21 10:00:00


Rymdresan På Universeum
Universeum
2020-01-21 10:00:00
Universeum

2020-01-21 10:00:00


Göteborgs rådhus

2020-01-21 10:30:00


Daido Moriyama A Diary
Hasselblad Center
2020-01-21 11:00:00
Hasselblad Center
Ekmansgatan 8
2020-01-21 11:00:00


Från Guldålder Till Hammershøi
Göteborgs konstmuseum
2020-01-21 11:00:00
Göteborgs konstmuseum
Götaplatsen
2020-01-21 11:00:00


Human Nature
Världskulturmuseet
2020-01-21 11:00:00
Världskulturmuseet
Södra Vägen 54
2020-01-21 11:00:00


Varje Löv Är Ett Öga
Göteborgs Konsthall
2020-01-21 11:00:00
Göteborgs Konsthall

2020-01-21 11:00:00


Passion
Göteborgs Stadsteater
2020-01-21 12:00:00
Göteborgs Stadsteater
Götaplatsen
2020-01-21 12:00:00


- Mölnlycke Filmstudio våren 2020
Kulturhusets Bio Mölnlycke
2020-01-21 12:00:00
Kulturhusets Bio Mölnlycke
Biblioteksgatan 2
2020-01-21 12:00:00

370kr
Porträtt Av En Kvinna I Brand
Frölunda Kulturhus
2020-01-21 19:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-01-21 19:00:00


She 2019/2020
Svensk HandbollsElit 2019/2010
2020-01-22 00:00:00
Svensk HandbollsElit 2019/2010

2020-01-22 00:00:00


Göteborgs Födelse
Göteborgs Stadsmuseum
2020-01-22 10:00:00
Göteborgs Stadsmuseum
Norra Hamngatan 12
2020-01-22 10:00:00


Rymdresan På Universeum
Universeum
2020-01-22 10:00:00
Universeum

2020-01-22 10:00:00


Daido Moriyama A Diary
Hasselblad Center
2020-01-22 11:00:00
Hasselblad Center
Ekmansgatan 8
2020-01-22 11:00:00


Från Guldålder Till Hammershøi
Göteborgs konstmuseum
2020-01-22 11:00:00
Göteborgs konstmuseum
Götaplatsen
2020-01-22 11:00:00


Human Nature
Världskulturmuseet
2020-01-22 11:00:00
Världskulturmuseet
Södra Vägen 54
2020-01-22 11:00:00


Varje Löv Är Ett Öga
Göteborgs Konsthall
2020-01-22 11:00:00
Göteborgs Konsthall

2020-01-22 11:00:00


Passion
Göteborgs Stadsteater
2020-01-22 12:00:00
Göteborgs Stadsteater
Götaplatsen
2020-01-22 12:00:00


Släktforskning - Nyfiken På Släktforskning?
Frölunda Kulturhus
2020-01-22 13:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-01-22 13:00:00


Lunchjazz På Casino Cosmopol
Casino Cosmopol
2020-01-22 14:00:00
Casino Cosmopol
Slottsgatan 33
2020-01-22 14:00:00


Oliver!
GöteborgsOperan
2020-01-22 19:00:00
GöteborgsOperan
Christina Nilssons Gata
2020-01-22 19:00:00

150 - 730kr
Oliver!
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-01-22 19:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-01-22 19:00:00

150kr - 730krkr
Porträtt Av En Kvinna I Brand
Frölunda Kulturhus
2020-01-22 19:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-01-22 19:00:00


Göteborgs Födelse
Göteborgs Stadsmuseum
2020-01-23 10:00:00
Göteborgs Stadsmuseum
Norra Hamngatan 12
2020-01-23 10:00:00


Rymdresan På Universeum
Universeum
2020-01-23 10:00:00
Universeum

2020-01-23 10:00:00


Daido Moriyama A Diary
Hasselblad Center
2020-01-23 11:00:00
Hasselblad Center
Ekmansgatan 8
2020-01-23 11:00:00


Från Guldålder Till Hammershøi
Göteborgs konstmuseum
2020-01-23 11:00:00
Göteborgs konstmuseum
Götaplatsen
2020-01-23 11:00:00


Human Nature
Världskulturmuseet
2020-01-23 11:00:00
Världskulturmuseet
Södra Vägen 54
2020-01-23 11:00:00


Varje Löv Är Ett Öga
Göteborgs Konsthall
2020-01-23 11:00:00
Göteborgs Konsthall

2020-01-23 11:00:00


Passion
Göteborgs Stadsteater
2020-01-23 12:00:00
Göteborgs Stadsteater
Götaplatsen
2020-01-23 12:00:00


Sysslolösa Unga Män Med Tillgång Till Vapen
Göteborgs Stadsteater
2020-01-23 17:30:00
Göteborgs Stadsteater
Götaplatsen
2020-01-23 17:30:00


Brewers Dinner
Zamenhof
2020-01-23 18:00:00
Zamenhof
Esperantoplatsen 5
2020-01-23 18:00:00


Klubb Impuls: Trio Ramberget Och Lex Lillith
Frölunda Kulturhus
2020-01-23 18:30:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-01-23 18:30:00


Autodance & Solo Echo
GöteborgsOperan
2020-01-23 19:00:00
GöteborgsOperan
Christina Nilssons Gata
2020-01-23 19:00:00

200 - 300kr
Frölunda-Brynäs
Scandinavium
2020-01-23 19:00:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-01-23 19:00:00


Trollflöjten
Göteborgs Stadsteater
2020-01-23 19:00:00
Göteborgs Stadsteater
Götaplatsen
2020-01-23 19:00:00


En Kväll Med Avishai Cohen
Göteborgs Konserthus
2020-01-23 19:30:00
Göteborgs Konserthus
Götaplatsen
2020-01-23 19:30:00


Steel Panther
Trädgårn
2020-01-23 20:00:00
Trädgårn
Nya Allén
2020-01-23 20:00:00


The Maguinha Quartet
Musikens Hus & Café Hängmattan
2020-01-23 20:00:00
Musikens Hus & Café Hängmattan

2020-01-23 20:00:00


Stefan Andersson - Flygblad Över Berlin
Kajskjul 8
2020-01-24 00:00:00
Kajskjul 8
Packhusplatsen 11
2020-01-24 00:00:00


Göteborg Film Festival 2020
Draken
2020-01-24 00:00:00
Draken
Järntorgsgatan 15
2020-01-24 00:00:00


Göteborgs Födelse
Göteborgs Stadsmuseum
2020-01-24 10:00:00
Göteborgs Stadsmuseum
Norra Hamngatan 12
2020-01-24 10:00:00


Rymdresan På Universeum
Universeum
2020-01-24 10:00:00
Universeum

2020-01-24 10:00:00


Daido Moriyama A Diary
Hasselblad Center
2020-01-24 11:00:00
Hasselblad Center
Ekmansgatan 8
2020-01-24 11:00:00


Från Guldålder Till Hammershøi
Göteborgs konstmuseum
2020-01-24 11:00:00
Göteborgs konstmuseum
Götaplatsen
2020-01-24 11:00:00


Human Nature
Världskulturmuseet
2020-01-24 11:00:00
Världskulturmuseet
Södra Vägen 54
2020-01-24 11:00:00


Varje Löv Är Ett Öga
Göteborgs Konsthall
2020-01-24 11:00:00
Göteborgs Konsthall

2020-01-24 11:00:00


Soppteater – Povels Naturbarn
Kvarnkullen, Stora Salen
2020-01-24 12:00:00
Kvarnkullen, Stora Salen
Kvarngatan 8
2020-01-24 12:00:00

250krkr
Passion
Göteborgs Stadsteater
2020-01-24 12:00:00
Göteborgs Stadsteater
Götaplatsen
2020-01-24 12:00:00


Livestreaming Av Invigningen Av Göteborg Film Festival
Kulturhuset Blå Stället
2020-01-24 16:30:00
Kulturhuset Blå Stället
Angereds Torg 13
2020-01-24 16:30:00


Leon Lurje Trophy 2020 - All Event
Frölundaborg
2020-01-24 16:59:00
Frölundaborg
Mikael Ljungbergsväg 11
2020-01-24 16:59:00


Leon Lurje Trophy 2020 - All Event
Frölundaborg
2020-01-24 17:00:00
Frölundaborg
Mikael Ljungbergsväg 11
2020-01-24 17:00:00


Leon Lurje Trophy 2020 - Fredagsbiljett
Frölundaborg
2020-01-24 17:01:00
Frölundaborg
Mikael Ljungbergsväg 11
2020-01-24 17:01:00


Sysslolösa Unga Män Med Tillgång Till Vapen
Göteborgs Stadsteater
2020-01-24 17:30:00
Göteborgs Stadsteater
Götaplatsen
2020-01-24 17:30:00


Filmfestival - Opening Ceremony
Bio Vågen
2020-01-24 17:30:00
Bio Vågen
Häradsvägen 3
2020-01-24 17:30:00


Flygblad Över Berlin
Kajskjul 8
2020-01-24 18:00:00
Kajskjul 8
Packhusplatsen 11
2020-01-24 18:00:00


The Greatest Stars
Park Lane
2020-01-24 18:30:00
Park Lane
Kungsportsavenyn 36-38
2020-01-24 18:30:00


Oliver!
GöteborgsOperan
2020-01-24 19:00:00
GöteborgsOperan
Christina Nilssons Gata
2020-01-24 19:00:00

150 - 730kr
Oliver!
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-01-24 19:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-01-24 19:00:00

150kr - 730krkr
Krigerska
Backa Teater
2020-01-24 19:00:00
Backa Teater
Lärdomsgatan 1c
2020-01-24 19:00:00


Lorensbergsteatern
Berzeliigatan 4
2020-01-24 19:00:00


Trollflöjten
Göteborgs Stadsteater
2020-01-24 19:00:00
Göteborgs Stadsteater
Götaplatsen
2020-01-24 19:00:00


Saliboy - Göteborg
Fängelset
2020-01-24 20:00:00
Fängelset
Kålltorpsgatan 2
2020-01-24 20:00:00

270krkr
Vi Går Aldrig Sönder
Folkteatern
2020-01-24 20:00:00
Folkteatern
Olof Palmes Plats
2020-01-24 20:00:00


Stefan Andersson - Flygblad Över Berlin
Kajskjul 8
2020-01-25 00:00:00
Kajskjul 8
Packhusplatsen 11
2020-01-25 00:00:00


Göteborg Film Festival 2020
Draken
2020-01-25 00:00:00
Draken
Olof Palmes plats 1
2020-01-25 00:00:00


Göteborgs Födelse
Göteborgs Stadsmuseum
2020-01-25 10:00:00
Göteborgs Stadsmuseum
Norra Hamngatan 12
2020-01-25 10:00:00


Rymdresan På Universeum
Universeum
2020-01-25 10:00:00
Universeum

2020-01-25 10:00:00


Daido Moriyama A Diary
Hasselblad Center
2020-01-25 11:00:00
Hasselblad Center
Ekmansgatan 8
2020-01-25 11:00:00


Från Guldålder Till Hammershøi
Göteborgs konstmuseum
2020-01-25 11:00:00
Göteborgs konstmuseum
Götaplatsen
2020-01-25 11:00:00


Human Nature
Världskulturmuseet
2020-01-25 11:00:00
Världskulturmuseet
Södra Vägen 54
2020-01-25 11:00:00


Varje Löv Är Ett Öga
Göteborgs Konsthall
2020-01-25 11:00:00
Göteborgs Konsthall

2020-01-25 11:00:00


Mma-Sm 2019 - Semifinaler
Valhalla Sporthallar
2020-01-25 13:00:00
Valhalla Sporthallar
Valhallagatan 3
2020-01-25 13:00:00

150krkr
Leon Lurje Trophy 2020 - Lördagsbiljett
Frölundaborg
2020-01-25 14:30:00
Frölundaborg
Mikael Ljungbergsväg 11
2020-01-25 14:30:00


Oliver!
GöteborgsOperan
2020-01-25 15:00:00
GöteborgsOperan
Christina Nilssons Gata
2020-01-25 15:00:00

195 - 815kr
Oliver!
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-01-25 15:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-01-25 15:00:00

195kr - 815krkr
Lorensbergsteatern
Berzeliigatan 4
2020-01-25 15:00:00


Frölunda-Malmö
Scandinavium
2020-01-25 15:15:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-01-25 15:15:00


Lerums Revyn 2020 Kampen Om Lerum
Dergårdsteatern
2020-01-25 16:00:00
Dergårdsteatern
Alingsåsvägen 9
2020-01-25 16:00:00


Sysslolösa Unga Män Med Tillgång Till Vapen
Göteborgs Stadsteater
2020-01-25 16:30:00
Göteborgs Stadsteater
Götaplatsen
2020-01-25 16:30:00


Röda Änkans Hemlighet 1832
Aspenäs Herrgård
2020-01-25 16:45:00
Aspenäs Herrgård
Seatons Allé
2020-01-25 16:45:00


Mordmysterium + Middag = Succé
GTS Konferens och Festvåning
2020-01-25 18:00:00
GTS Konferens och Festvåning
Erik Dahlbergsgatan 9
2020-01-25 18:00:00


Flygblad Över Berlin
Kajskjul 8
2020-01-25 18:00:00
Kajskjul 8
Packhusplatsen 11
2020-01-25 18:00:00


Steel Panther
Trädgårn
2020-01-25 18:00:00
Trädgårn
Nya Allen 11
2020-01-25 18:00:00


Trollflöjten
Göteborgs Stadsteater
2020-01-25 18:00:00
Göteborgs Stadsteater
Götaplatsen
2020-01-25 18:00:00


The Greatest Stars
Park Lane
2020-01-25 18:30:00
Park Lane
Kungsportsavenyn 36-38
2020-01-25 18:30:00


Oliver!
GöteborgsOperan
2020-01-25 19:30:00
GöteborgsOperan
Christina Nilssons Gata
2020-01-25 19:30:00

195 - 815kr
Oliver!
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-01-25 19:30:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-01-25 19:30:00

195kr - 815krkr
Lerums Revyn 2020 Kampen Om Lerum
Dergårdsteatern
2020-01-25 19:30:00
Dergårdsteatern
Alingsåsvägen 9
2020-01-25 19:30:00


Steel Panther
Trädgårn
2020-01-25 20:00:00
Trädgårn
Nya Allén
2020-01-25 20:00:00


Vi Går Aldrig Sönder
Folkteatern
2020-01-25 20:00:00
Folkteatern
Olof Palmes Plats
2020-01-25 20:00:00


Salsa Caliente Club
Casino Cosmopol
2020-01-25 21:30:00
Casino Cosmopol
Slottsgatan 33
2020-01-25 21:30:00


Göteborg Film Festival 2020
Draken
2020-01-26 00:00:00
Draken
Järntorgsgatan 15
2020-01-26 00:00:00


Göteborgs Födelse
Göteborgs Stadsmuseum
2020-01-26 10:00:00
Göteborgs Stadsmuseum
Norra Hamngatan 12
2020-01-26 10:00:00


Rymdresan På Universeum
Universeum
2020-01-26 10:00:00
Universeum

2020-01-26 10:00:00


Daido Moriyama A Diary
Hasselblad Center
2020-01-26 11:00:00
Hasselblad Center
Ekmansgatan 8
2020-01-26 11:00:00


Från Guldålder Till Hammershøi
Göteborgs konstmuseum
2020-01-26 11:00:00
Göteborgs konstmuseum
Götaplatsen
2020-01-26 11:00:00


Human Nature
Världskulturmuseet
2020-01-26 11:00:00
Världskulturmuseet
Södra Vägen 54
2020-01-26 11:00:00


Varje Löv Är Ett Öga
Göteborgs Konsthall
2020-01-26 11:00:00
Göteborgs Konsthall

2020-01-26 11:00:00


Leon Lurje Trophy 2020
Frölundaborg
2020-01-26 12:00:00
Frölundaborg
Mikael Ljungbergsväg 11
2020-01-26 12:00:00


Mma-Sm 2019 - Finaldagen
Valhalla Sporthallar
2020-01-26 13:00:00
Valhalla Sporthallar
Valhallagatan 3
2020-01-26 13:00:00

275krkr
La Familia
Artisten
2020-01-26 15:00:00
Artisten
Fågelsången 1
2020-01-26 15:00:00


Oliver!
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-01-26 16:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-01-26 16:00:00

195kr - 815krkr
Oliver!
Göteborgsoperan
2020-01-26 16:00:00
Göteborgsoperan
Christina Nilssons Gata
2020-01-26 16:00:00


Lerums Revyn 2020 Kampen Om Lerum
Dergårdsteatern
2020-01-26 17:00:00
Dergårdsteatern
Alingsåsvägen 9
2020-01-26 17:00:00


Hilarious Stand-Up Med Måns Möller
Kajskjul 8
2020-01-26 17:00:00
Kajskjul 8
Packhusplatsen 11
2020-01-26 17:00:00


Filmfestival - Ladies Of Steel
Bio Vågen
2020-01-26 18:00:00
Bio Vågen
Häradsvägen 3
2020-01-26 18:00:00


Bob Wayne (Us) + Support
Musikens Hus & Café Hängmattan
2020-01-26 19:00:00
Musikens Hus & Café Hängmattan

2020-01-26 19:00:00


Göteborg Film Festival 2020
Draken
2020-01-27 00:00:00
Draken
Olof Palmes plats 1
2020-01-27 00:00:00


Rymdresan På Universeum
Universeum
2020-01-27 10:00:00
Universeum

2020-01-27 10:00:00


Göteborg Film Festival 2020
Draken
2020-01-28 00:00:00
Draken
Järntorgsgatan 15
2020-01-28 00:00:00


Göteborgs Födelse
Göteborgs Stadsmuseum
2020-01-28 10:00:00
Göteborgs Stadsmuseum
Norra Hamngatan 12
2020-01-28 10:00:00


Rymdresan På Universeum
Universeum
2020-01-28 10:00:00
Universeum

2020-01-28 10:00:00


Göteborgs rådhus

2020-01-28 10:30:00


Daido Moriyama A Diary
Hasselblad Center
2020-01-28 11:00:00
Hasselblad Center
Ekmansgatan 8
2020-01-28 11:00:00


Från Guldålder Till Hammershøi
Göteborgs konstmuseum
2020-01-28 11:00:00
Göteborgs konstmuseum
Götaplatsen
2020-01-28 11:00:00


Human Nature
Världskulturmuseet
2020-01-28 11:00:00
Världskulturmuseet
Södra Vägen 54
2020-01-28 11:00:00


Varje Löv Är Ett Öga
Göteborgs Konsthall
2020-01-28 11:00:00
Göteborgs Konsthall

2020-01-28 11:00:00


Älska Mig Och Skriv!
Göteborgs Stadsteater
2020-01-28 12:00:00
Göteborgs Stadsteater
Götaplatsen
2020-01-28 12:00:00


I Ateljén: Teckna Med Blyerts Och Kol
Frölunda Kulturhus
2020-01-28 17:30:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-01-28 17:30:00


Filmfestival - Ihuman
Bio Vågen
2020-01-28 18:00:00
Bio Vågen
Häradsvägen 3
2020-01-28 18:00:00


Göteborg Film Festival 2020
Draken
2020-01-29 00:00:00
Draken
Järntorgsgatan 15
2020-01-29 00:00:00


Handbollsligan 2019/2020
Handbollsligan 2019/2020
2020-01-29 00:00:00
Handbollsligan 2019/2020

2020-01-29 00:00:00


She 2019/2020
Svensk HandbollsElit 2019/2010
2020-01-29 00:00:00
Svensk HandbollsElit 2019/2010

2020-01-29 00:00:00


Göteborgs Födelse
Göteborgs Stadsmuseum
2020-01-29 10:00:00
Göteborgs Stadsmuseum
Norra Hamngatan 12
2020-01-29 10:00:00


Rymdresan På Universeum
Universeum
2020-01-29 10:00:00
Universeum

2020-01-29 10:00:00


Daido Moriyama A Diary
Hasselblad Center
2020-01-29 11:00:00
Hasselblad Center
Ekmansgatan 8
2020-01-29 11:00:00


Från Guldålder Till Hammershøi
Göteborgs konstmuseum
2020-01-29 11:00:00
Göteborgs konstmuseum
Götaplatsen
2020-01-29 11:00:00


Human Nature
Världskulturmuseet
2020-01-29 11:00:00
Världskulturmuseet
Södra Vägen 54
2020-01-29 11:00:00


Varje Löv Är Ett Öga
Göteborgs Konsthall
2020-01-29 11:00:00
Göteborgs Konsthall

2020-01-29 11:00:00


Oliver!
Göteborgsoperan
2020-01-29 11:30:00
Göteborgsoperan
Christina Nilssons Gata
2020-01-29 11:30:00


Älska Mig Och Skriv!
Göteborgs Stadsteater
2020-01-29 12:00:00
Göteborgs Stadsteater
Götaplatsen
2020-01-29 12:00:00


Autodance & Solo Echo
GöteborgsOperan
2020-01-29 19:00:00
GöteborgsOperan
Christina Nilssons Gata
2020-01-29 19:00:00

200 - 300kr
Västra Götalands Ungdomssymfoniker
Göteborgs Konserthus
2020-01-29 19:30:00
Göteborgs Konserthus
Götaplatsen
2020-01-29 19:30:00


Dogsmile
Musikens Hus & Café Hängmattan
2020-01-29 20:00:00
Musikens Hus & Café Hängmattan

2020-01-29 20:00:00


Bio Vågen
Häradsvägen 3
2020-01-30 18:00:00


The Pain Is Real (Din Fitta Jag Saknar Dig)
Hagateatern
2020-01-30 19:00:00
Hagateatern
Södra Allégatan 2
2020-01-30 19:00:00


Stefan Andersson - Flygblad Över Berlin
Kajskjul 8
2020-01-31 00:00:00
Kajskjul 8
Packhusplatsen 11
2020-01-31 00:00:00


Disney On Ice Presents Magical Ice Festival
Scandinavium
2020-01-31 17:30:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-01-31 17:30:00


Filmfestival - The County / Héraðið
Bio Vågen
2020-01-31 18:00:00
Bio Vågen
Häradsvägen 3
2020-01-31 18:00:00


The Greatest Stars
Park Lane
2020-01-31 18:30:00
Park Lane
Kungsportsavenyn 36-38
2020-01-31 18:30:00


The Pain Is Real (Din Fitta Jag Saknar Dig)
Hagateatern
2020-01-31 19:00:00
Hagateatern
Södra Allégatan 2
2020-01-31 19:00:00


Stefan Andersson - Flygblad Över Berlin
Kajskjul 8
2020-02-01 00:00:00
Kajskjul 8
Packhusplatsen 11
2020-02-01 00:00:00


Disney On Ice Presents Magical Ice Festival
Scandinavium
2020-02-01 10:30:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-01 10:30:00


Disney On Ice Presents Magical Ice Festival
Scandinavium
2020-02-01 14:30:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-01 14:30:00


Far & Flyg Med Alfons Åberg
Råda Rum - Mölnlycke
2020-02-01 15:00:00
Råda Rum - Mölnlycke
Kyrkvägen 45
2020-02-01 15:00:00


Lerums Revyn 2020 Kampen Om Lerum
Dergårdsteatern
2020-02-01 16:00:00
Dergårdsteatern
Alingsåsvägen 9
2020-02-01 16:00:00


Röda Änkans Hemlighet 1832
Aspenäs Herrgård
2020-02-01 16:45:00
Aspenäs Herrgård
Seatons Allé
2020-02-01 16:45:00


Mordmysterium + Middag = Succé
GTS Konferens och Festvåning
2020-02-01 18:00:00
GTS Konferens och Festvåning
Erik Dahlbergsgatan 9
2020-02-01 18:00:00


La Bohème
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-02-01 18:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-02-01 18:00:00

195kr - 670krkr
The Greatest Stars
Park Lane
2020-02-01 18:30:00
Park Lane
Kungsportsavenyn 36-38
2020-02-01 18:30:00


Disney On Ice Presents Magical Ice Festival
Scandinavium
2020-02-01 18:30:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-01 18:30:00


Raw Comedy Club
Radisson Blu Scandinavia
2020-02-01 21:00:00
Radisson Blu Scandinavia
Södra Hamngatan 59
2020-02-01 21:00:00


Disney On Ice Presents Magical Ice Festival
Scandinavium
2020-02-02 10:30:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-02 10:30:00


Igelkotten Och Mullvaden - Dockteatern Tittut
Frölunda Kulturhus
2020-02-02 13:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-02 13:00:00


Disney On Ice Presents Magical Ice Festival
Scandinavium
2020-02-02 14:30:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-02 14:30:00


Lerums Revyn 2020 Kampen Om Lerum
Dergårdsteatern
2020-02-02 17:00:00
Dergårdsteatern
Alingsåsvägen 9
2020-02-02 17:00:00


Oliver!
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-02-02 18:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-02-02 18:00:00

195kr - 815krkr
Igelkotten Och Mullvaden - Dockteatern Tittut
Frölunda Kulturhus
2020-02-03 10:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-03 10:00:00


Rakel Och Orakel Med Göteborgsoperan
Dergårdsteatern
2020-02-03 18:00:00
Dergårdsteatern
Alingsåsvägen 9
2020-02-03 18:00:00


The Pain Is Real (Din Fitta Jag Saknar Dig)
Hagateatern
2020-02-03 19:00:00
Hagateatern
Södra Allégatan 2
2020-02-03 19:00:00


Igelkotten Och Mullvaden - Dockteatern Tittut
Frölunda Kulturhus
2020-02-04 09:30:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-04 09:30:00


Rakel Och Orakel Med Göteborgsoperan
Dergårdsteatern
2020-02-04 10:00:00
Dergårdsteatern
Alingsåsvägen 9
2020-02-04 10:00:00


Igelkotten Och Mullvaden - Dockteatern Tittut
Frölunda Kulturhus
2020-02-04 10:45:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-04 10:45:00


Dropkick Murphys
Kajskjul 105
2020-02-04 19:00:00
Kajskjul 105
Frihamnen
2020-02-04 19:00:00


Smärta Och Ära
Frölunda Kulturhus
2020-02-04 19:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-04 19:00:00


Får Jag Se På Dina Trosor?
Hagateatern
2020-02-04 19:00:00
Hagateatern
Södra Allégatan 2
2020-02-04 19:00:00


Musikens Hus
Djurgårdsgatan 13
2020-02-05 19:00:00


Smärta Och Ära
Frölunda Kulturhus
2020-02-05 19:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-05 19:00:00


Får Jag Se På Dina Trosor?
Hagateatern
2020-02-05 19:00:00
Hagateatern
Södra Allégatan 2
2020-02-05 19:00:00


Keane - Cause And Effect Tour
Trädgårn
2020-02-05 19:30:00
Trädgårn
Nya Allen 11
2020-02-05 19:30:00


Trädgårn
Nya Allen 11
2020-02-05 20:00:00


Soppteater - Fransk Kärlek Rostar Aldrig
Frölunda Kulturhus
2020-02-06 13:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-06 13:00:00


Teater - Fransk Kärlek Rostar Aldrig
Frölunda Kulturhus
2020-02-06 13:01:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-06 13:01:00


Släktforskning -Söktips
Frölunda Kulturhus
2020-02-06 13:02:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-06 13:02:00


La Bohème
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-02-06 19:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-02-06 19:00:00

150kr - 580krkr
Får Jag Se På Dina Trosor?
Hagateatern
2020-02-06 19:00:00
Hagateatern
Södra Allégatan 2
2020-02-06 19:00:00


Stefan Andersson - Flygblad Över Berlin
Kajskjul 8
2020-02-07 00:00:00
Kajskjul 8
Packhusplatsen 11
2020-02-07 00:00:00


U16 4-Nations Fin-Rus Kl 16, Swe-Cze Kl19
Frölundaborg
2020-02-07 16:00:00
Frölundaborg
Mikael Ljungbergsväg 11
2020-02-07 16:00:00


The Greatest Stars
Park Lane
2020-02-07 18:30:00
Park Lane
Kungsportsavenyn 36-38
2020-02-07 18:30:00


Melodifestivalen 2020 Genrep
Scandinavium
2020-02-07 19:00:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-07 19:00:00


Oliver!
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-02-07 19:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-02-07 19:00:00

150kr - 730krkr
Stefan Andersson - Flygblad Över Berlin
Kajskjul 8
2020-02-08 00:00:00
Kajskjul 8
Packhusplatsen 11
2020-02-08 00:00:00


Författarfrukost Aase Berg
Kulturhuset Blå Stället
2020-02-08 10:00:00
Kulturhuset Blå Stället
Angereds Torg 13
2020-02-08 10:00:00


Melodifestivalen 2020 Genrep Matiné
Scandinavium
2020-02-08 13:45:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-08 13:45:00


Melodifestivalen 2020 Genrep Matiné - Vip
Scandinavium
2020-02-08 13:46:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-08 13:46:00


U16 4-Nations Rus-Cze 14, Swe-Fin 17
Frölundaborg
2020-02-08 14:00:00
Frölundaborg
Mikael Ljungbergsväg 11
2020-02-08 14:00:00


Oliver!
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-02-08 15:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-02-08 15:00:00

195kr - 815krkr
The Greatest Stars
Park Lane
2020-02-08 18:30:00
Park Lane
Kungsportsavenyn 36-38
2020-02-08 18:30:00


Melodifestivalen 2020 Deltävling
Scandinavium
2020-02-08 19:30:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-08 19:30:00


Oliver!
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-02-08 19:30:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-02-08 19:30:00

195kr - 815krkr
Melodifestivalen 2020 Deltävling - Vip
Scandinavium
2020-02-08 19:31:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-08 19:31:00


Guidad Tur: Opera-Amalia Och Gustav
GöteborgsOperan, Foajén
2020-02-09 10:30:00
GöteborgsOperan, Foajén
Christina Nilssons Gata
2020-02-09 10:30:00

35krkr
U16 4-Nations Cze-Fin Kl 12, Swe-Rus 15
Frölundaborg
2020-02-09 12:00:00
Frölundaborg
Mikael Ljungbergsväg 11
2020-02-09 12:00:00


Trio Smack - Dotterbolaget
Frölunda Kulturhus
2020-02-09 15:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-09 15:00:00


Oliver!
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-02-09 18:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-02-09 18:00:00

195kr - 815krkr
The Felice Brothers
Pustervik
2020-02-09 19:00:00
Pustervik
Järntorgsgatan 12-14
2020-02-09 19:00:00

240kr
Nycirkus Workshop - Cirkus Unik
Frölunda Kulturhus
2020-02-10 09:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-10 09:00:00


Trio Smack - Dotterbolaget
Frölunda Kulturhus
2020-02-10 11:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-10 11:00:00


Nycirkus Workshop - Cirkus Unik
Frölunda Kulturhus
2020-02-10 11:01:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-10 11:01:00


Clown Workshop - Dotterbolaget
Frölunda Kulturhus
2020-02-10 13:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-10 13:00:00


Nycirkus Workshop - Cirkus Unik
Frölunda Kulturhus
2020-02-11 09:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-11 09:00:00


Nycirkus Workshop - Cirkus Unik
Frölunda Kulturhus
2020-02-11 11:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-11 11:00:00


Frost
Frölunda Kulturhus
2020-02-11 15:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-11 15:00:00


Frölunda-Linköping
Scandinavium
2020-02-11 19:00:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-11 19:00:00


The Lighthouse
Frölunda Kulturhus
2020-02-11 19:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-11 19:00:00


Nycirkus Workshop - Cirkus Unik
Frölunda Kulturhus
2020-02-12 09:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-12 09:00:00


Nycirkus Workshop - Cirkus Unik
Frölunda Kulturhus
2020-02-12 11:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-12 11:00:00


Ailos Resa
Frölunda Kulturhus
2020-02-12 15:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-12 15:00:00


La Bohème
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-02-12 19:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-02-12 19:00:00

150kr - 580krkr
Redbergslids Ik - Ifk Skövde
Scandinavium
2020-02-12 19:00:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-12 19:00:00


The Lighthouse
Frölunda Kulturhus
2020-02-12 19:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-12 19:00:00


Streaplers In Concert
Mimers Hus
2020-02-12 19:30:00
Mimers Hus
Trollhättevägen 4
2020-02-12 19:30:00


Indie Nights Live
Trädgårn
2020-02-13 18:00:00
Trädgårn
Nya Allén 11
2020-02-13 18:00:00


Frölunda-Örebro
Scandinavium
2020-02-13 19:00:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-13 19:00:00


Oliver!
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-02-13 19:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-02-13 19:00:00

150kr - 730krkr
Stefan Andersson - Flygblad Över Berlin
Kajskjul 8
2020-02-14 00:00:00
Kajskjul 8
Packhusplatsen 11
2020-02-14 00:00:00


The Greatest Stars
Park Lane
2020-02-14 18:30:00
Park Lane
Kungsportsavenyn 36-38
2020-02-14 18:30:00


Sabaton - The Great Tour
Scandinavium
2020-02-14 19:00:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-14 19:00:00


La Bohème
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-02-14 19:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-02-14 19:00:00

150kr - 580krkr
Louise Lemón + Support
Fängelset
2020-02-14 19:00:00
Fängelset
Härlanda Park Hus 15, Kålltorpsgatan 2
2020-02-14 19:00:00


Abbath + support | GBG
Trädgårn
2020-02-14 19:30:00
Trädgårn
Nya allén 11
2020-02-14 19:30:00

395kr
Råda Rum
Kyrkvägen 45
2020-02-14 19:30:00


Stefan Andersson - Flygblad Över Berlin
Kajskjul 8
2020-02-15 00:00:00
Kajskjul 8
Packhusplatsen 11
2020-02-15 00:00:00


Bröllopsfeber Svenska Mässan 15-16 februari
Svenska Mässan (E-Hallen)
2020-02-15 10:00:00
Svenska Mässan (E-Hallen)
Mässans Gata/Korsvägen
2020-02-15 10:00:00

80kr - 500kr
Mordmysterium + Middag = Succé
GTS Konferens och Festvåning
2020-02-15 18:00:00
GTS Konferens och Festvåning
Erik Dahlbergsgatan 9
2020-02-15 18:00:00


Oliver!
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-02-15 18:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-02-15 18:00:00

195kr - 815krkr
The Greatest Stars
Park Lane
2020-02-15 18:30:00
Park Lane
Kungsportsavenyn 36-38
2020-02-15 18:30:00


Louise Lemón + Support
Fängelset
2020-02-15 19:00:00
Fängelset
Härlanda Park Hus 15, Kålltorpsgatan 2
2020-02-15 19:00:00


Arne Alligator
Frölunda Kulturhus
2020-02-16 15:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-16 15:00:00


Oliver!
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-02-16 16:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-02-16 16:00:00

195kr - 815krkr
Babyn Och Du - Babymassage
Frölunda Kulturhus
2020-02-18 10:30:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-18 10:30:00


The Darkness
Pustervik
2020-02-18 19:00:00
Pustervik
Järntorgsgatan 12-14
2020-02-18 19:00:00

360kr
Frölunda - Oskarshamn Shl Frölundaborg
Frölundaborg
2020-02-18 19:00:00
Frölundaborg
Mikael Ljungbergsväg 11
2020-02-18 19:00:00


Parasit
Frölunda Kulturhus
2020-02-18 19:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-18 19:00:00


Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-19 00:00:00


Gothenburg Horse Show 2020 Greatest Fans
Scandinavium
2020-02-19 09:00:00
Scandinavium
Valhallagatan 1
2020-02-19 09:00:00


Parasit
Frölunda Kulturhus
2020-02-19 15:00:00
Frölunda Kulturhus
Valthornsgatan 13
2020-02-19 15:00:00


La Bohème
GöteborgsOperan, Stora scenen
2020-02-19 19:00:00
GöteborgsOperan, Stora scenen
Christina Nilssons Gata
2020-02-19 19:00:00

150kr - 580krkr